RSS

Coraz większa grupa młodych ludzi chodzi do terapeutów

Posted on

Ostatnie lata przynoszą w pierwszej chwili groźną tendencję – coraz większa grupa osób do 35 lat szuka pomocy u psycho-terapeutów. Dzisiaj nikt już nie pojmuje wizyty u psychoterapeuty jako powodu do ukrycia, ponieważ mogą one pomóc nam na wielu płaszczyznach i często są pierwszym krokiem w kierunku rozwikłania męczącego problemu, którego w pierwszym momencie się nie dostrzega. Warto na pewno przeanalizować powody licznych wizyt ludzi w wieku szkolnym, 20 latków czy młodych dorosłych u takich specjalistów.

Jedna z przyczyn zwiększającej się popularności psychologów to fakt, że współczesne życie dyktuje nieraz ogromne tempo. Nieustanna rywalizacja od młodych lat, dążenie do spełnienia planów swoich i rodziców, nieleczone stany nerwicowe. To właśnie może w pewnym momencie przeciążyć nawet mocne osoby, a to owocuje stanem zaniepokojenia czy też depresji. Cykl spotkań z osobą posiadającą odpowiednie umiejętności pozwala znaleźć źródło swych kłopotów, wyeliminować je, jak i dać najprostszą szansę do żywej rozmowy, czego jak możemy zauważyć często nie doświadczamy.

Inna przyczyna to łatwa dostępność do gabinetów oraz brak traktowania potrzeby psychoterapii jako czegoś co jest powodem do wstydu. Obecnie powszechnie wiadomo, iż niektóre zaburzenia są warunkowane genetycznie czy też momentami traumatycznymi, więc nie możemy wyrzucać komuś bądź też stygmatyzować jako gorszego, w momencie małego bądź dużego załamania się pod wpływem trudnych sytuacji. Mniejsza presja powiązana z pomocą specjalistów przekłada się zaś na większą ilość osób otwierających się na to, ażeby wraz z terapeutami zacząć pracę nad swymi słabościami.

Rzecz jasna przyczyny poszukiwania pomocy u terapeutów są o wiele bardziej rozbudowane, aczkolwiek przedstawiony powyżej krótki zarys prezentuje z pewnością odgrywające sporą rolę czynniki. Niewątpliwie nie wolno w razie potrzeby odsuwać kontaktów z fachowcem w takich wypadkach – możemy w ten sposób zaszkodzić sobie oraz bliskim bądź znajomym, a tego niewątpliwie nikt by nie chciał.

Reklamy

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: