RSS

Do jakiego przedszkola posłać swojego malucha?

Posted on
Do jakiego przedszkola posłać swojego malucha?

Coraz częściej rodzice, już po pierwszych urodzinach dziecka, zaczynają planować do jakiej placówki przedszkolnej je posłać. Dlaczego zastanawiają się nad tym z tak dużym wyprzedzeniem? Ponieważ do niektórych placówek, zapisywanie dziecka zabiera bardzo dużo czasu. Dlatego opiekunowie zamierzają nastawić już swoje dwuletnie i trzyletnie dzieci do funkcjonowania między rówieśnikami.

Przedszkole prywatne czy publiczne

Już nawet nie jest istotny tu wybór położenia przedszkola, które teoretycznie mogłoby być po sąsiedzku względem miejsca naszego zamieszkania. Jednak rodzice mają ogromny problem w takim kontekście, czy ma być to przedszkole państwowe, czy może zdecydowanie bardziej opłaca się zainwestować prywatne. W rzeczy samej pierwsza różnica, jaka się będzie nasuwać, dotyka finansów. Przedszkole państwowe jest o wiele bardziej ekonomiczne. Wydatek związany z kształtowaniem dziecka praktycznie zawsze obejmuje wyłącznie wydawane posiłki jak i również większa ilość godzin. To i tak o wiele taniej, niż w prywatnych przedszkolach, gdzie dodatkowo naliczane są opłaty za praktycznie każdą rzecz.

Przedszkole niepubliczne – możliwości

Niewątpliwie siedziby niepubliczne cechują się przede wszystkim tym, że proponują zdecydowanie więcej możliwości dla podopiecznych. A tak przynajmniej tak można wywnioskować z ofert reklamowych. Dzieci poświęcają czas na naukę języka angielskiego, tańca, plastyki lub pozostałych interesujących czynności. W niepublicznym przedszkolu właściwie podopieczni mają zdecydowanie więcej szans na szlifowanie własnych talentów. Nic dziwnego zatem, iż ambitni opiekunowie przeglądają reklamy tego typu placówek.

Drugą zaletą jest to, iż przedszkola prywatne są otwarte praktycznie od wczesnego rana do godziny 20. Dla zapracowanych opiekunów, którzy nie mają komu powierzyć swojego kilkulatka, na pewno jest to duży komfort.

Czy przedszkola państwowe są niższej jakości?

Jeżeli za coś wydajemy o wiele niższą sumę, automatycznie przychodzi nam myśl, że jest coś gorszej jakości. W przypadku punktów przedszkolnych państwowych to mija się z prawdą. Bardzo dużo będzie ostatecznie zależało od samej dyrekcji, a także tego jakie będzie podejście do rozwoju kilkulatków. W licznych placówkach publicznych, dzieci posiadają takie same szanse na opanowanie dużej liczby interesujących czynności, jeżeli opiekunowie zapiszą je na ponadprogramowe warsztaty na przykład z rytmiki.

Reklamy

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: