RSS

Współpraca adwokatów z firmami

Posted on

Wedle statystyk zdecydowana większość przedsiębiorców nie korzysta z specjalistycznych usług prawniczych. W gro firm najważniejsze dokumenty redagowane są przeważnie przez wydelegowanych do tego typu prac wewnętrznych pracowników. Powierzenie spraw prawnych osobom nie mających odpowiedniego doświadczanie jest bardzo niepewne, albowiem wadliwie skonstruowana umowa może w efekcie bardzo dużo kosztować. Niewątpliwie zabezpieczenie się przed potencjalnością pojawienia się tego typu sytuacji jest kluczowym powodem do nawiązania stałej kooperacji z zawodowym adwokatem, który będzie odpowiadać za wszystkie sprawy formalne w firmie.

Adwokaci kooperujący w stałym ciągu z przedsiębiorcami mają z reguły określony zakres kompetencji. Do ich obowiązków należy m.in. sporządzanie umów, analizowanie pod kątem prawnym szkiców umów jak i gruntowne analizowane wszystkich ważnych dokumentów spływających do firmy. Troszczą się oni o rzetelność merytoryczną tworzonych postanowień, ich specjalistyczna wiedza przydatna jest przy tworzeniu opinii z dziedziny prawa. Znajomość prawa pomocna jest przy negocjacjach a także przewodach przedsądowych. Niejednokrotnie jakże ważny może okazać się ich udział w sprawach natury egzekucyjnej. One mogą mieć miejsce w każdym przedsiębiorstwie. Prawnicy współpracujący na stałe z firmami mają o nich bogatą wiedzę, która pozwoli szybko orientować się w ich bieżących sprawach. Dzięki tej wiedzy mogą oni wyjątkowo szybko realizować tak skomplikowane czynności jak np. przekształcanie, zakładanie czy komasowanie spółek, rejestrowanie zmian w KRS. Postępowanie naprawcze czy też upadłościowe również przeprowadzane są przy ich współpracy.

Radcy parający się oferowaniem usług dla firm mają ogromną wiedzę z przeróżnych gałęzi prawa. Na pierwszy plan wychodzą tutaj kompetencje z obszaru prawa handlowego, gospodarczego oraz prawa pracy. Istotna jest również znajomość głównych kwestii z obszaru obrotu nieruchomościami oraz ubezpieczeniami stricte społecznymi. Z takimi czynnościami w głównej mierze zmagają się ludzie biznesu.

Reklamy

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: