RSS

Asfalt na zimno – alternatywą dla naszych Polskich jezdni

Posted on
Asfalt na zimno – alternatywą dla naszych Polskich jezdni

Stan polskich dróg miejskich czy autostrad stał się niestety już czymś godnym żartu – ich bardzo zła kondycja powoduje, iż irytujemy się w chwili każdego długiego przejazdu, a wszelkie roboty drogowe często są nieefektywnym rozwiązaniem przez dość wolne tempo. Nie dziwi więc szukanie skutecznego środka na tego rodzaju problemy – byłoby to szalenie korzystne dla każdego użytkownika jezdni, który lubi płynność oraz wygodę jazdy. Okazuje się, iż są sposób na to, ażeby przynajmniej częściowo usprawnić aktualną sytuację.

Wprawdzie całościowy remont wydaje się być bezspornie najodpowiedniejszym krokiem, jednakże nie oszukujmy się – to duży koszt, a standard prac nierzadko pozostawia wiele do życzenia. W takiej sytuacji warto sięgać po alternatywę. Nawet jeżeli asfalt kładziony na zimno nie sprawi, że jezdnia znowu będzie prezentować się jak w chwili jej otwarcia, to jednakże zagwarantuje przyjemność w czasie podróży a także pozwoli uniknąć mało przyjemnych przeżyć związanych z przykładowo zniszczonym w trakcie drogi kołem.

Asfalt na zimno pozwala w ekspresowym czasie łatać mniejsze – co nie oznacza, że nie będące szkodliwymi – wyrwy w asfalcie, a to znaczy dla nas użytkowników jezdni bezpieczną jazdę. To coraz popularniejsza metoda naprawy dróg – wystarczy do niego zaledwie bardzo szczelny pojemnik z ”magiczną” zawartością. Osoba odpowiedzialna za naprawę wyrw tylko umieszcza daną substancję w otworach, a upływ czasu powoduje, iż zespala się ona z pozostałymi elementami trasy. My natomiast zapominamy o możliwościach zniszczenia samochodu jak i niepotrzebnym zwalnianiu.

Poszerza się także grono jednostek, które zdecydowały się używać tej techniki, aby świadczyć profesjonalne usługi remontowo-drogowe. Niewątpliwie oznacza to popularyzację używania asfaltu na zimno, a to może przełożyć się na nasz odbiór stanu dróg – o wiele mniej niebezpiecznych miejsc, to zdecydowanie większa radość z podróży. Z pewnością to jedno z godnych zapamiętania wyjść z niekorzystnej dla drogowców sytuacji – należy o nim pamiętać przed podjęciem decyzji o zamykaniu odcinka jezdni z powodu napraw.

Reklamy

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: