RSS

Woda dowożona w beczkach

W trakcie kataklizmów typu powódź niejednokrotnie dochodzi do uszkodzenia linii wodociągowej, co sprawia kłopoty z dostępem do bieżącej wody. Innym przypadkiem, w którym mamy do czynienia z brakami wody bieżącej jest susza.

W takim przypadku ważne jest zapewnienie alternatywnych sposobów na dowóz wody w punkty, które zaistniały utrudnienia.

Jak władze radzą sobie w tego typu chwilach?

Potrzebne są rozwiązania proste, które zostały już zweryfikowane w innych, awaryjnych sytuacjach. Dobrym wyjściem jest dowożenie wody w specjalistycznych beczkach. Dużą zaletą tego typu rozwiązania jest to, że podczas jednego przejazdu można wziąć dużą ilość wody. Te największe beczki posiadają pojemność nawet kilkuset litrów, co sprawia że woda spożywcza zapewniana jest większej rzeszy osób, które nie mogą liczyć na swoje źródło dostępu do wody zdatnej do picia.

Dowożenie wody beczkowanej jest rozwiązaniem czasowym, które sprawdza się doskonale w pierwszych dniach po powodzi czy też innego niespodziewanego żywiołu. Specjalistyczne beczkowozy przyjeżdżają w miejsca kataklizmu w wyznaczonych godzinach. Czynią to regularnie, każdego dnia.

W wyjątkowych przypadkach możliwe jest zakupienia wody dowożonej przez specjalistyczne beczkowozy. Jest to dosyć droga usługa, ale możne z niej korzystać w razie indywidualnej potrzeby. Gdy chcemy korzystać z takiego sposobu dostarczania wody pod konkretny adres, konieczne jest wybranie się do swego zakładu wodociągów. Tam wypełnia się w tym celu specjalny wniosek. Wynajęcie beczkowozów jak już tu wspomnieliśmy jest jednak dość drogą usługą. Godzina najęcia beczkowozu z wodą pitną kosztuje przeważnie 150 złotych. Nie dziwi zatem fakt, iż woda pochodząca z beczek jest stosowana wyłącznie w momentach awaryjnych, gdy warunki sanitarne uniemożliwiają na dostarczenie jej przez miejskie wodociągi.

Woda pochodząca z beczkowozów jest jak najbardziej zdatna do picia. Spełnia wszelkie kryteria, które określane są przez Sanepid. Nie trzeba się obawiać o jej bezpieczeństwo.

Reklamy

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: