RSS

Dobre sposoby zastosowania deszczówki.

Każdy wie jak wygląda deszcz. Jest to naturalny opad atmosferyczny. Woda, która opada w trakcie niego na ziemię definiowana jest deszczówką, a więc wodą która pochodzi z deszczu.

Gro osób efektywnie wykorzystuje tego rodzaju wodę uwzględniając jej specyficzne właściwości. Aczkolwiek warto mieć świadomość, iż nie do wszystkiego możemy użyć deszczówkę.

Do jakich celów a więc możemy ją użyć?

Tak więc deszczówka jest wodą opadową destylowana, czyli jest ona pozbawiona minerałów, które to pierwiastki zawarte są w wodzie źródlanej, stąd też nie nie nadaje się do spożycia. Chyba, że w sytuacji ostatecznej.

Acz wbrew powszechnej opinii spożywanie takiej wody jest w pełni bezpieczne, a australijscy naukowcy już wiele lat temu potwierdzili, że picie wody deszczowej nie jest niebezpieczne dla człowieka.

Deszczówka nie ma cząstek wapnia oraz magnezu, przez co nazywana jest wodą miękką, dzięki czemu idealnie nadaje się między wieloma innymi na przykład do prania, czy też zmywania naczyń. Woda ta nadaje się także do codziennego spłukiwania toalety, a także do mycia, zarówno przedmiotów, jak i okien, z racji tego, że po umyciu nią naszych szyb nie uświadczymy na nich żadnych zacieków czy plam.

Woda deszczowa zbierana jak i używana jest też w wielu innych celach. Tak na przykład niektórzy ludzie wykorzystują ją do podlewania.

Zbieranie takiej wody jest na pozór proste, jednak do jej magazynowania najlepiej wykorzystać pojemniki z sztucznego tworzywa, ponieważ roztwory kwasów jak tak na przykład kwas węglowy mają wpływ na korozję niektórych pojemników ze stali.

Wodę otrzymywaną z opadów, a mianowicie deszczówkę możemy poddawać rozmaitym zabiegom wzbogacającym, a więc można ją po prostu mineralizować.

Do tego procesu wymagane jest zastosowanie profesjonalnie dopasowanych układów filtrów mineralnych, co nie jest jednakże wcale takie proste i wymaga sporo pracy zaangażowanej między innymi w szczegółowe zbadanie uzyskanej wody.

Reklamy

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: