RSS

Pijmy wodę cały rok.

Posted on

Dlaczego warto pić sporo wody?

Właśnie z wody w znaczącym stopniu złożone są nasze komórki. Jej niedobór w organizmie odczuwalny jest w gruncie rzeczy natychmiastowo. Najzwyczajniej w świecie czujemy pragnienie.

Niewątpliwie spore pragnienie to nie jeden jedyny objaw tego, iż organizm pragnie dużej dawki wody. Sucha, matowa skóra, sztywny oraz przesuszony język, pękające usta, a czasami i ból głowy. To wszystko może znaczyć, że cierpimy na niedobór wody. A zatem nim ponownie sięgniemy po tabletkę warto najprzód powoli wypić nieco wody. Często zdarza się, że ból mija już po kilku minutach, bez zastosowania leków.

Świetnie wiemy, że w okresie letnim zapotrzebowanie na wodę rośnie. W lecie znacznie więcej się pocimy, stąd też częściej winniśmy sięgać po wodę. Podczas upalnych dni tracimy sporo minerałów dlatego też, gdy chcemy wyrównać ich poziom, kupujmy wody dobrze zmineralizowane.

Nie tylko w upale dni

Wbrew pozorom zimową porą też jesteśmy narażeni na utratę znacznej ilości wody. W szczególności w czasie dotkliwych mrozów.

Dzieje się tak z kilku przyczyn. Niewątpliwie wraz z wydychaną parą traci się wodę. Z całą pewnością sporo wody eksploatujemy na utrzymanie stałej temperatury ciała, która wynosi około 36, 6 C.

Zdaniem naukowców z NASA w trakcie wielkich mrozów tracimy tak samo dużo wody, co w czasie lata. W takiej sytuacji każdy z nas winien pić do 3 litów płynów. Najlepiej, gdy będą one w temperaturze pokojowej.

Bardzo różne smaki.

Gro osób ma twierdzić, iż smak czystej wody im nie smakuje, stąd wolą pić słodzone płyny. Z pewnością są one nie tylko mało przyjazne dla naszego zdrowia, ale i dość kosztowne. Jeśli ktoś nie przepada za smakiem naturalnej wody może do niej dodawać różne dodatki, które urozmaicą jaj smak, a przy tym są zdrowe. Co wybierać?

Niewątpliwie wszystko zależy od naszych preferencji. W gorące dni z całą pewnością wszystkim posmakuje woda z lodem, listkami mięty oraz cytryną. Idealnie zastąpi wszelkie sztucznie słodzone napoje gazowane. Tak naprawdę nie winniśmy się bać takich eksperymentów. Do wody możemy dodać sok z malin czy wiśni, czy miód. Metodą prób i błędów na pewno stworzymy własny ulubiony napój na lato.

Reklamy

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: