RSS

Woda a dieta

Posted on

Woda to podstawowy budulec naszego ciała. Dzięki niej świetnie się czujemy i doskonale wyglądamy. Mimo to część osób zastanawia się, dlaczego warto ją pić, a nie na przykład wysoko słodzone napoje gazowane. Odpowiedź jest bardzo prosta, wręcz banalna Woda to najzdrowszy napój, jaki możemy wypić. Bez niej nie jesteśmy w stanie przeżyć. Badania naukowe dowiodły, że ludzki organizm bez wody może pracować maksymalnie do ośmiu dni. Dlatego doceniajmy ten skarb, jakim jest woda.

To ona dostarcza nam tak potrzebne elektrolity w czasie spiekot. Idealnie gasi pragnienie. Jakie są korzyści z popijania wody? Pomaga nawilżyć naszą skórę od środka. Dzięki temu wygląda ona o wiele korzystniej i jest sprężysta. Naturalna woda może też pomóc uporać się z bólem głowy. Wiele ludzi się dziwi, jednak bardzo często niemożliwy ból głowy może być skutkiem odwodnienia ciała. A więc nim sięgniemy po następną tabletkę znieczulającą warto powoli wypić filiżankę wody. Po kilku minutach powinniśmy poczuć ulgę.

Pragniesz schudnąć? Pij wodę

Dlaczego warto popijać wodę podczas odchudzania? Argumentów za jest przynajmniej kilka. Po pierwsze woda nie ma ani jednej kalorii, oczywiście pod warunkiem, że wybieramy naturalną wodę, bez żadnych suplementów smakowych. Woda doskonale napełnia żołądek, dlatego wypijmy wolno pół szklanki wody przed każdym posiłkiem. Dzięki temu automatycznie zjemy mniej, a wyniki naszej diety będą o dużo szybciej widoczne.

Woda pomaga również oczyścić organizm z różnych produktów przemiany materii. Dlatego w trakcie odchudzania warto popijać minimum dwa litry tego płynu. Zwłaszcza, jeżeli oprócz diety intensywnie ćwiczymy. W takim wypadku musimy w szczególności zwracać uwagę na dostarczanie elektrolitów w naszym ciele.

Jak stracić dodatkowe kalorie?

Jest pewna sztuczka z popijaniem wody, która pozwoli nam stracić parę dodatkowych kalorii. Jak wszyscy wiemy nasz organizm dąży do utrzymania stałej temperatury, jaka wynosi około 36, 6 stopnia Celsjusza. Gdy wypijemy zimna wodę nasz ustrój musi zużyć sporo siły, aby ją ogrzać właśnie do tej temperatury. Tym samym samoczynnie gubimy dużo kalorii.

Reklamy

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: