RSS

Czy warto pić dużo wody?

Posted on

Jakie główne zalety ma spożywanie wody?

Odpowiedź na tego typu zapytanie wbrew temu co by mogło się wydawać jest dosyć skomplikowana. Na samym początku trzeba podkreślić, iż woda to niemalże osiemdziesiąt procent ciała człowieka. Gdy brak jej w organizmie dość szybko zaczynamy czuć się gorzej. Jakie są efekty niedoboru wody w organizmie? Po pierwsze pragnienie. To dosyć oczywiste. W chwili, gdy brakuje nam niezbędnych elektrolitów to automatycznie czujemy pragnienie. Jednak to nie wyłączny objaw odwodnienia. Czasami bywa, że odwodnienie przejawia się napadami wilczego głodu. Tak właśnie. Z jedzenia nasz organizm również potrafi pozyskać wodę, która jest mu bardzo potrzebna do prawidłowego funkcjonowania. Stąd też, jeśli odczuwamy duży głód, na pewno warto przed sięgnięciem po jedzenie bez pośpiechu wypić szklankę płynów.

Jakie możemy zaobserwować objawy odwodnienia?

Sztywny, wysuszony język. Spękane usta, szara skóra, uporczywe skurcze mięśni, jak również spuchnięte kostki. Jeżeli będziemy dostarczać organizmowi wody niewiele, mocznik zacznie gromadzić się w naszych stawach. Początkowo dostrzegamy to w okolicach kostki.

Częste picie wody efektywnie wspomaga też proces odchudzania. Wystarczy tylko wypić szklankę wody przed posiłkiem, a nasz żołądek szybciej się napełni. Zjemy sporo mniej. Tym samym prędzej zauważymy rezultaty naszej pracy.

Musimy dużo pić, jeżeli uprawiamy aktywność fizyczną. W takim momencie tracimy znacznie więcej niezbędnych elektrolitów niż zwykle, dlatego pamiętajmy, ażeby na siłownię czy na basen zabierać ze sobą butelkę wody.

Nie lubię smaku wody. Co wtenczas robić?

Część osób nie przepada za smakiem czystej wody i zdecydowanie woli pić smakowe napoje. Należy wiedzieć, iż są one pełne sztucznych konserwantów jak i aromatów. A na dodatek mają bardzo dużo bezwartościowych kalorii.

Jest jednakże sposób, ażeby odrobinę wzbogacić sobie smak wody. Należy tylko do niej dodać zdrowe dodatki. Między innymi limonkę, cytrynę, listki mięty. Równie sprawdzi się także sok z porzeczki czy też malin. Naturalnie soki robione w domowych warunkach posiadają w składzie sporo cukru, jednak za to brak im sztucznych dodatków. Stąd też będą dużo lepszą opcją na wszystkie oranżady ze sklepów.

Reklamy

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: