RSS

Nadmierna ilość wody niebezpieczna dla człowieka

Posted on

Na pewno każdy z nas codziennie wypija kilka szklanek wody. Jednakże ciągle niedużo osób zdaje sobie sprawę z tego, iż woda wypita w przesadnych ilościach może zaszkodzić naszemu organizmowi.

Dziś panuje przekonanie, iż wypada codziennie wypijać około 2 litry wody. Czy słusznie? Niestety jest to lubiany mit. Statystyki naukowe dowodzą, iż rzeczywiście woda jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu, niemniej jednak jej przesadna ilość ma okazję prowadzić do różnorodnego rodzaju schorzeń.

Należałoby wiedzieć, iż przesadne spożycie wody wiedzie do zatrucia hydrologicznego. Ta choroba ludzka formułowana jest mianem przewodnienia hipotonicznego. Jest to niezmiernie niebezpieczne, ponieważ w jej najcięższych stadiach ma prawo nawet prowadzić do obrzęku mózgu. Przesadne ilości wody mogą sprawiać też inne dokuczliwości.

Należy zdać sobie sprawę, że picie „na siłę” wody może spowodować prócz zatrucia wodnego inne problemy związane ze zdrowiem. Należałoby pamiętać, że jej przesadne spożycie często osłabia nasze serce, a także nerki, jakie odpowiedzialne są za jej filtracje. Dodatkowo nagły wzrost wody w naszym organizmie może prowadzić do rozregulowania naszej idealnej gospodarki wodno-mineralnej. Tym samym nazbyt tracimy sód, co może przyczyniać się bezpośrednio do skurczy serca.

Na ogół nadmierne spożycie wody ma podłoże psychogenne. Po większe ilości wody zazwyczaj sięgają osoby, które mają obsesję na tym punkcie. Oznaczane jest to popularnie psychogennym nadmiarem pragnienia. Ludzie, których dotknęła ta choroba umieją wypić w ciągu jednego dnia od 6 litrów nawet do 10 litrów szablonowej wody, równocześnie nie będąc aktywnymi fizycznie. Niemniej jednak problem dotyczy również w szeregu przypadków osób, jakie wyczynowo ćwiczą rozmaitego rodzaju sporty. Wtenczas nadzwyczaj łatwo jest przekroczyć tą cienką granicę między zalecaną dawką spożycia, a nadmierną ilością.

Należałoby pamiętać, że woda ma zbawienny wpływ na nasz organizm, jednak tylko w stosownych ilościach. Spożywana w nadmiarze może prowadzić do przeróżnego rodzaju kłopotów zdrowotnych, a również do istotnych chorób.

Reklamy

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: