RSS

Woda źródlana lub kranówka?

Posted on

Zapewne wielu z Was frapuje się jakie ma znaczenie kupowanie butelkowanej wody źródlanej zamiast picia tej, która jest w naszych kranach. Otóż różnice pomiędzy obydwoma płynami są drastyczne i mają bezpośrednie oddziaływanie na nasze zdrowie i dobry humor. Woda z kranu nierzadko wzbogacana jest w substancje chemiczne, które mają sprawić, iż stanie się ona zdatna do spożycia. Jest to sprawa nielogiczna, ponieważ dołączamy do wody z kranu czegoś, co obniża jej wartość ale jednocześnie dezynfekuje i sprawia, że możemy ją pić.

W wodzie mineralnej tego typu sytuacje nie mają miejsca. Przedsiębiorstwa, które przywożą wodę z najczystszych górskich źródeł nie obawiają się o jakość tego, co nam zapewniają. Woda mineralna jest obfita w tak dużo potrzebnych komponentów, które pozwalają naszemu ciału przyzwoicie działać, że nie musi być o nic wzbogacana. Można stwierdzić, iż jest to ciekłe zdrowie. Ewidentnie ostatnimi czasy próbuje nam się wmówić, że kranówka może być dla nas zdrowa. Jest to tylko nic nieznaczący bełkot, który ma za zadanie uwiarygodnić miejskie zakłady wodociągowe.

Na nieszczęście, wykonywane raz na jakiś okres badania jakości płynu z naszych kranów są bezlitosne oraz druzgocące dla tego rodzaju przedsiębiorstw miejskich. Z reguły, bowiem ocena jest taka, że popijanie wody z kranu może stanowić zagrożenie dla naszego zdrowia. Bez wątpliwości wyłącznie w przypadku, w którym pijemy ją prosto z kranu tudzież nieprzegotowaną. Zatem nie promujemy ryzykowania i spożywania wody prosto z kranu.

Znacznie lepszym rozwiązaniem jest stosowanie obfitej oferty sklepów i selekcja znacznie mineralizowanych wód źródlanych, które zawierają tysiące korzystnych dla naszego organizmu elementów. Tylko w ten sposób zdołacie dostarczyć ciału tego, czego potrzebuje, żeby odpowiednio działać szczególnie w wysokich temperaturach panujących w okresie letnim.

Reklamy

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: